Bezdrátový interface HEX-NET

Máte starý propojovací kabel HEX-CAN a rádi by jste nový HEX-NET? Využijte náš program pro výměnu kabelu!

 

HEX-NET je bedrátový interface pro program VCDS a VCDS Mobile. Slouží jako komunikační rozhranní pro autodiagnostiku vozidel koncernu Volkswagen. Obsahuje jak starší sběrnice K1/K2, tak novější CAN-BUS a UDS. Značku VW tedy pokrývá od roku 1995 do posledních modelů včetně 2017 a výše. HEX-NET pracuje ve dvou režimech Přístupový bod a Infrastruktura.

Režim přístupový bod

V režimu přístupový bod HEX-NET po připojení do vozidla vytvoří bezdrátovou síť WiFi, do které se může pripojit jakékoliv mobilní zařízení (notebook, chytrý telefon, tablet). V případě použití notebooku se systémem Windows a nainstalovaným programem VCDS stačí tento notebook jednoduše připojit do vytvořené bezdrátové sítě. Tak lze provádět kompletní off-line diagnostiku (bez připojení k internetu) se všemi diagnostickými funkcemi. V případě chytrého zařízení stačí toto zařízení taktéž připojit do HEX-NETem vytvořené sítě a spustit internetový prohlížeč. HEX-NET se bude chovat jako webová stránka kterou lze mobilním zařízením prohlížet jako klasické stránky a tak lze provádět diagnostiku vozidla. Díky tomu HEX-NET není závislý na operačním systému mobilního zařízení. Tuto vlastnost HEX-NETu nazýváme VCDS Mobile. V případě režimu přístupový bod budou ve VCDS Mobile dostupné pouze funkce autosken, čtení a mazání pamětí závad, měřené hodnoty a Logování.

Režim infastruktura

V režimu infrastruktura se HEX-NET připojí do již existující sítě WiFi připojené na internet, například na Vaší dílně. Přes tuto síť pak lze k HEX-NETu přistupovat s notebookem nebo jakýmkoliv chytrým zařízením podobně jako v režimu přístupový bod. Výhodou tohoto režimu je, že VCDS Mobile může prostřednictvím internetu přistupovat ke službě VCDS Cloud a jsou pak dostupné všechny funkce. Program VCDS v notebooku pak využívá tohoto režimu pro přístup k on-line službám.

HEX-NET lze zakoupit v autodiagnostické sadě VCDS PROFI

 

HEX-NET

HEX-NET