OCF - funkce na jedno kliknutí

Přinášíme systém, který dokáže pomocí speciálních příkazů ovládat VCDS a provádět tak posloupnosti diagnostických příkazů na řídících jednotkách. V praxi to znamená, že pro všechny milovníky OCF - funkcí na jedno kliknutí máme dobrou zprávu. Právě vychází speciální modul pro řízené funkce. Postupy cílíme přesně na danou řídící jednotku a tak minimalizujeme rizika "přehmatů". Tím se zásadně lišíme od jiných start-up systémů, které s filosofií "čím více, tím lépe" volí postupy "naslepo". Dále ukázka řízené funkce kontroly plnícího tlaku na motoru CBAB.

Ukázka měření plnícího tlaku.

 V současné době Řízené funkce pro VCDS fungují v režimu zkušebního provozu a jsou součástí instalačních balíčků všech programových sad VCDS.

Více o OCF - komfortních funkcích na jedno kliknutí

OCF, One Click Functions, Komfortní funkce, řízené funkce, Guided functions, funkce s průvodcem. Toto vše jsou názvy jedné a té samé vlastnosti diagnostických systémů a to využití posloupnosti příkazů k provedení nějaké ucelené diagnostické operace v řídící jednotce. Takovou operací může být například kontrolní postup, nastavení škrtící klapky, odvzdušnění palivového systému nebo nastavení jazyka přístrojové desky. Za pomoci takové řízené funkce pak uživatel nemusí znát vlastní diagnostický postup, ale stačí jen kliknout na jedno tlačítko a nechat se provést celou operací. Zní Vám to jako rajská hudba? Pak si poslechněte druhou stránku věci, kterou Vám výrobce Vaší diagnostiky jistě nepoví. Z hlediska technologických postupů různých diagnostických operací existují desetitisíce variant řídících jednotek, přičemž na každou jednu řídící jednotku je potřeba použít přesný postup. Pokud se tak nestane, tak hrozí vážné poškození systému vozidla, které může končit mnohatisícovou investicí do nové řídící jednotky. Není v moci nezávislého výrobce diagnostického nástroje, aby vyvinul a otestoval všechny řízené funkce na všech variantách řídících jednotek a tak je většina těchto funkcí na řídících jednotkách aplikováno "na slepo" s tím, že "ono to nějak dopadne". Ano. Vždy to nějak dopadne. Centrum podpory VCDS denně řeší stovky případů defektů řídících jednotek způsobených cizími diagnostickými systémy, které si při lovu na zákazníka napíchli na pomyslný háček právě OCF - funkce na jedno kliknutí. Na zvážení jsou pak zaručeně fundovaná prohlášení předních postav české diagnostické scény v časopisech pro profesionály, kde se dozvíte, že práce se systémy bez OCF - funkcí na jedno kliknutí je zdlouhavá a nepřehledná. Opak je pravdou. V drtivé většině případů je mnohem rychlejší provést postup ručně, než se zatajeným dechem pozorovat, jak se něco někam zapisuje.

My ve VCDS přes dvacet let varujeme před OCF a radíme uživatelům se vzdělávat, snažit se porozumět řízeným systémům a provádět diagnostické operace manuálně namísto tupého mačkání tlačítek. To ale bohužel nejsou tvrzení se kterými vyhrajete volby.